Certyfikacja

 

Kodeks etyczny

 

Statut PTAT

 

Jak zostać Analitykiem Transakcyjnym?

1
1

O nas

Polskie Towarzystwo Analizy Transakcyjnej (PTAT) powstało w Poznaniu w 1990 roku i w kwietniu tego roku zostało zarejestrowane przez Sąd Wojewódzki w Poznaniu. Źródłem inspiracji do sformalizowania działań była współpraca poznańskiej grupy psychologów i psychoterapeutów z analitykami transakcyjnymi z Francji. Członkowie przyszłego PTAT jeździli na szkolenia do Francji jak i gościli prowadzących z Francji w Poznaniu.

Kolejne lata funkcjonowania przyniosły zarówno okresy wzrostu jak i momenty obniżenia aktywności. Nadszedł też okres, w którym działalność towarzystwa zaczęła zanikać. Udało się jednak zachować ciągłość trwania i w 2009 roku PTAT został reaktywowany. Od tego momentu prace mające na celu popularyzację AT zostały zintensyfikowane, zainicjowano comiesięczne „Cykliczne spotkania z Analizą Transakcyjną”, liczba osób przygotowywanych do egzaminu 101 znacznie wzrosła, działalność PTAT została rozszerzona poza Poznań. Współpraca z analitykami z Francji dała możliwość przeprowadzania szkoleń zaawansowanych, przygotowujących grupę psychologów do certyfikacji na CTA (Certyfikowany Analityk Transakcyjny). Ta praca u podstaw zaowocowała dwoma sukcesami w 2016 roku: organizacją międzynarodowej I Konferencji Analizy Transakcyjnej oraz przyjęciem (afiliacją) PTAT do EATA, czyli europejskiej federacji stowarzyszeń AT.

Obecnie PTAT to grupa pasjonatów analizy transakcyjnej, którym zależy na rozwoju tego nurtu w Polsce. Można zaobserwować stopniowy wzrost i profesjonalizację tego obszaru: wśród członków PTAT-u znajdują się nie tylko Certyfikowani Analitycy Transakcyjni (CTA, 5 osób w obszarze psychoterapii i jedna w obszarze organizacji), ale też i pierwsi Tymczasowi Nauczyciele i Superwizorzy (PTSTA, dwie osoby w obszarze psychoterapii). Kontynuujemy spuściznę poprzedników realizując swoje pasje w różnorakich obszarach funkcjonowania organizacji: od uczenia się i nauczania czy promowania analizy transakcyjnej, poprzez organizację różnorakich wydarzeń, reprezentowanie PTAT w gremiach międzynarodowych, na wielu innych polach skończywszy.

Jeśli chciałbyś / chciałabyś stać się częścią naszej grupy i dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju analizy transakcyjnej w Polsce – zapraszamy.